Mezinárodní divadelní ústav

ITI

Mezinárodní divadelní ústav

International Theatre Institute

L‘Institut International du Théâtre

image/svg+xml

Už vím, kdy hrát! Kultura má plán!

Otevírá se od 17. května.

Včera skončil Týden péče o duši aneb Kultura je taky služba! Po celé České republice se do něj zapojily desítky individuálních umělkyň a umělců, zřizovaná i nezávislá  divadla a další kulturní organizace. 

Týdnem péče o duši vyvrcholila série apelů, v nichž české středisko ITI usilovalo o narovnání podmínek pro sektor kultury ve srovnání s oblastí služeb, obchodu a veřejné správy. Minulý týden přinesl také průlom ve vyjednáváních ohledně otevírání kultury. Po několika měsících intenzivního jednání víme, že kultura má plán. “Vysoce oceňujeme přístup ministra kultury, který dokázal, že na férových podmínkách pro  kulturu má zájem celá společnost”, říká Yvona Kreuzmannová jménem Prezidia českého střediska ITI

V příštích týdnech se opět svobodně nadechneme, zároveň nás však čekají další výzvy v souvislosti s restartem kultury. Zůstává řada otázek, na které je třeba společně hledat odpovědi. Naše úsilí skončí s posledním respirátorem v hledišti.

Fotografie z Týdne péče o duši

Eliška Brtnická – Cirkus Mlejn, Docela velké divadlo, Městské divadlo Brno, Jihočeské divadlo, Divadlo Bolka Polívky, Činoherní studio, Žongléros Ansámbl, Just Monkeys, Divadlo F. X. Šaldy Liberec, Divadlo X10, Dejvické divadlo, Pražský komorní balet, Balet Praha Junior, Cirkus TeTy, Divadlo Tramtarie, Naplaveno, Volyňská kultura, Městská knihovna Děčín, Stodola Drozdov, Tereza Georgievová, Lenka Švolíková, Depresivní děti, V.O.S.A. a další.