Mezinárodní divadelní ústav

ITI

Mezinárodní divadelní ústav

International Theatre Institute

L‘Institut International du Théâtre

image/svg+xml

Je nás mnoho. Jeden každý z nás.

9. listopadu 2018 byla v Berlíně zveřejněna deklarace “Die Vielen”, která se zasazuje o soudržnost a solidární společnost a staví se na odpor rasismu. K datu zveřejnění podepsalo deklaraci na 140 berlínských kulturních organizací. Záměrem kampaně, k níž se mezitím připojila řada dalších organizací nejen v Německu, ale také v Evropě, je dát jasný signál kulturní scény proti pravicově-populistickým a nacionalistickým tendencím v současné evropské společnosti.

Text deklarace lze nalézt zde. Sepsala ho komunita zástupců napříč kulturním sektorem z repertoárových i nezávislých divadel, profesních sdružení a produkčních jednotek i skupin zabývajících se kulturní advokacií. Iniciátoři deklarace nabízejí na své webové stránce základní text, který může být upraven pro potřeby regionálních zájmů, aktivit a specifik.

19. května 2019 svolali umělci, zástupci kulturního sektoru a kulturních institucí do Berlína demonstraci s názvem “UNITE & SHINE” . Více než 5000 osob se zúčastnilo pochodu za umělecké svobody, otevřenou a demokratickou společnost, solidaritu, diverzitu a toleranci. Demonstrace byla uspořádána ve spolupráci s celoevropskou iniciativou ONE EUROPE FOR ALL.

Převzato z informačního servisu ITI – Akčního výboru pro práva umělců.